• Dolar döviz kuru
  • Euro döviz kuru

Adalı foytoncular artık üniformalı

Adalar Emniyet Müdürü Murat Bingöl,  faytoncuları üniformaya kavuşturdu. Bingöl’ün bir diğer yeniliği de: Alo şikayet hattı.

Adalı foytoncular artık üniformalı

ADALAR GERÇEK / Adalar Emniyet Müdürü Murat Bingöl, bir yandan fayton sorununu önüne geçmeye çalışıyor, diğer yandan da yeniliklere imza atıyor. Bu yeniliklerden biri de faytoncuların üniforma giymeleri oldu. Emniyet Müdürlüğü, Faytoncular Derneği ile işbirliği yaptı ve arabacılar bu sabah üniformalarını giydiler. Gri tişört, kırmızı-lacivert yelek ve lacivert pantolon giyinen arabacılar, Emniyet Müdürü Bingöl’e teşekkür ettiler.

FAYTONCULAR MEMNUN

Gazetemize konuşan arabacı Metin Ateş, “Kıyafetlerin renklerini çok sevdim.  Böyle giyindiğimiz için mutluyuz. Bu kıyafetlerimizle müşterilerimizin bize güveni artacak” dedi.  Yılmaz Şahin de, “Daha temiz, daha resmi bir kıyafetle ada halkının ve turistlerin karşısına çıkacağız. Bu güzel bir şey. Emniyet Müdürüne teşekkür ederiz” diye konuştu.

Adalar Emniyet Müdürü Bingöl de faytoncuların yeni kıyafetlerini   “Bundan sonra kim faytoncu kim değil, belli olacak” sözleriyle değerlendirdi.

25 FAYTON ADALILAR İÇİN NÖBETTE OLACAK

“Korsan çalışan faytonlara gerekli yaptırımı yapıyoruz. Bundan sonra adada korsan çalışan tek bir fayton olmayacak”  diyen Bingöl,  kazalara neden olan arabacılar hakkında da işlem yapıldığını kaydetti. Bingöl’ün ada sakinlerine bir haberi de vardı: “Bundan böyle Ada halkı için durakta daima 25 fayton nöbette olacak.”

ALO ŞİKAYET HATTI

Adalar Emniyet Müdürü Murat Bingöl’ün önemli bir duyurusu da var: Alo Şikayet hattı.  Bundan böyle faytoncular, bisikletçiler ya da akülü araç kullanıcılarıyla sorun yaşayanlar, şikayetlerini Emniyet Müdürlüğü’ne yapabilecekler. Bingöl, “Adada yaşayan tüm vatandaşlarımız her türlü asayiş, terör ve trafik şikayetlerini 24 saat bildirebilir... İhbarda bulunan vatandaşların kimliği kesinlikle gizli kalacaktır” dedi.

Alo şikayet hattı: 0216 382 50 10

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 Etiketler: