• Dolar döviz kuru 5.3516
  • Euro döviz kuru 6.0967
  • HABERLER
  • ADALAR
  • CHP’li Aday Adayları örgüt toplantısında buluştu

CHP’li Aday Adayları örgüt toplantısında buluştu

Adalar Belediye başkanlığı için aday adaylığı başvurusunda bulunan partililer, birbirine rakip olmadıklarının altını çizerken, daha yaşanılır bir ada ve ülke için omuz omuza mücadele sözü verdiler.

CHP’li Aday Adayları örgüt toplantısında buluştu

ADALAR GERÇEK / Cumhuriyet Halk Partisi Adalar İlçe Örgütü, Ekim ayı örgüt toplantısını Cumhuriyet Bayramı arifesinde gerçekleştirdi. Ülke ve dünyadaki gelişmelerin konuşulduğu toplantıda ana gündem 31 Mart 2019’da yapılacak yerel seçimlerdi. Adalar Belediye başkanlığı için aday adaylığı başvurusunda bulunan partililer, birbirine rakip olmadıklarının altını çizerken, daha yaşanılır bir ada ve ülke için omuz omuza mücadele etme sözü de verdiler. Aday Adayları, tek tek kürsüye çıkarak Kerem Tunç başkanlığındaki örgüte kısa özgeçmişlerini sundular ve yerel seçimlerin ülkenin geleceği için önemine dikkat çektiler. Aday adaylık başvurusunda bulunanlar arasında Adalar Belediye Başkanı Atilla Aytaç da var.

Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları için yapılan saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan toplantının açılış konuşmasını CHP Adalar İlçe Başkanı Kerem Tunç yaptı. 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nı kutlayarak konuşmasına başlayan Tunç,  Atatürk’ün  emaneti olan Cumhuriyet rejiminin tehlike altında olduğuna dikkat çekti.

“Cumhuriyet, bugün yaşadığımız ve bize dayatılan karanlık, ideolojisi belirsiz, ilkeleri dış güçlerin müdahalesine göre değişen bir rejim değildir. Atatürk, 100 yıl önce, tek adam rejiminin dış güçlere ülkeyi teslim ettiğini görmüş ve elindeki tüm imkânsızlıklara rağmen bağımsızlık mücadelesi vermiştir.  Cumhuriyet, Ulusal Kurtuluş Savaşı ile Lozan Antlaşması ile tarihte eşi benzeri görülmemiş bir halk direnişiyle doğmuştur. Devrimlerin, aydınlanmanın, demokrasinin, çağdaşlaşma yürüyüşünün önünü açmıştır.  Ülkemizi 100 yıllık bir sıçrama ile çağdaş medeniyetler seviyesine yükseltmiştir. Atatürk, Cumhuriyet’i bizlere, yani Türkiye’deki tek dava partisi olan Cumhuriyet Halk Partisi’ne teslim etmiştir”   diyen Tunç’un hedefinde siyasi iktidar vardı. 16 yıldır iktidarda olan AKP’nin ülkeyi bir bataklığa  sürüklediğini,  Atatürk Devrimlerinin ve Cumhuriyet rejiminin yok edilmeye çalışıldığına  dikkat çeken Tunç,  aydınlık bir Türkiye için tüm partililerin  daha fazla mücadele etmesi gerektiğini söyledi.

“İSTANBUL’U, İSTANBUL’A İHANET EDENLERİN ELİNDEN KURTARALIM”

Yaklaşan yerel seçimleri de hatırlatan Kerem Tunç, 31 Mart tarihi, bizlere umut olsun! Gelin hep birlikte omuz omuza İstanbul’u kurtaralım! İl Başkanım Sayın Dr. Canan Kaftancıoğlu’nun başlattığı başarı hikayesinin gizli kahramanları olalım. Gelin İstanbul’u İstanbul’a ihanet edenlerin elinden kurtaralım” diye konuştu.

Kerem Tunç’un konuşmasının ardından, 31 Mart 2019’da yapılan yerel seçimlerde Adalar Belediyesi’ne başkan olmak isteyen partililer, aday adaylıklarını açıkladılar. Aday adaylıklarını açıklayan Atilla Aytaç, Ercan Akpolat, Cengiz Karataş, Dündar Tıraş, Hıdır Delipınar, Süleyman Türker, Fırat Durak, Nurhan Çetinkaya, Nuri Yılmaz ve Uluç Said Yurtduru, partililer olarak birbirine rakip olmadıklarının altını çizerken, daha yaşanılır bir ada ve ülke için omuz omuza mücadele etme sözü de verdiler. Belediye Başkan Aday Adayları, tek tek kürsüye çıkarak Kerem Tunç başkanlığındaki örgüte kısa özgeçmişlerini sundular ve yerel seçimlerin ülkenin geleceği için önemine dikkat çektiler.

AYTAÇ, İŞÇİ VE EMEKÇİ HAKLARINA DİKKAT ÇEKTİ

Belediye Başkanlığına yeniden adaylığını koyan Atilla Aytaç, partili tüm aday adayları gibi kürsüden adaylığını açıklarken; Adalar Belediye Başkanı olarak da toplantının son sözünü aldı. Partisinin isteği doğrultusunda, Adalar’a hizmet etmekten büyük onur duyacağını ifade eden Aytaç, bugüne kadar,  tüm imkansızlıklara ve kısıtlı bütçeye rağmen Adalar ve Adalılara hizmet için elinden gelen çabayı sarf ettiğini ve görevi süresince etmeye devam edeceğini söyledi.

Yaklaşık 5 yıllık görevi süresince Belediye personeli işçi ve emekçileriyle uyum içinde çalıştığını hatırlatan Aytaç, işçi ve emekçi haklarına dikkat çekti:

“Emekten yana olduğum için Cumhuriyet Halk Partiliyim. Bizler işçilerin haklarını gözetmeyeceksek kim gözetecek? Belediyemize ayrılan bütçe ne kadar az olursa olsun, emekçilerin haklarını asla gözardı etmedim, edemem!  Adaları Adalar yapan, gecesini gündüzüne katarak çalışan işçilerimizin ücretlerini zamanında ödemek için elimden geleni yaptım. İşçiler, Adalar Belediyesi tarihinde ilk kez benim dönemimde zamanında ücretlerini alıyor. Çünkü, bu ücretlerin onlar için ne kadar önemli olduğunu biliyorum!  Bugüne kadar çalışmalarıyla bana destek olan yol bakım ve temizlik işçilerine emeklerinden dolayı teşekkür ediyorum.”

Salonda bulunan işçiler ve partililer Başkan Aytaç’ın bu sözlerini dakikalarca alkışladılar.

BELEDİYE MECLİS ÜYELERİ ADAY LİSTESİ DE AÇIKLANDI

Toplantıda,  Adalar Belediye Meclis Üyesi aday aday listesi de açıklandı. Listedeki isimler şöyle:

Mahmut Yerlikaya, Avedis Kevork Hilkat, Yaşar Kaynak, Cafer Şakar, Hıdır Uvaçin, Rıfat Öztürk, Şükran Orhan, Turan Yıldız, Roy Oksen, Çiğdem Ünal Keşkekçi, Cevahir Karabulut, Mehmet Turgut Erdoğan, Mehmet Ali Dursun, İsmail Gül, Oktay Biçer, Benefşe Biçer, Binali Günalp, Vedat Yaşar Bakiler, Ercan Uğurlugil, Aydın Bektaş, Metin Önal, Hüseyin Şahin, Engin Çelik, Erkan Genco Doğan, Naftali Haleve, Mustafa Fahri Refiğ,  Ali Ekber Aktaş.

Partili yoldaşlarına hitaben konuşan Adalar Belediye Başkanvekili Kazım Şakar, “ön seçim”in gerekliliğine vurgu yaparken, Cevahir Karabulut da hemcinslerine, özgürlükleri ve ülkenin geleceği için mücadeleyi daha da büyütme çağrısı yaptı.HABERE YORUM YAZIN
Habere Ait Yorum Bulunmamaktadır....

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.