• Dolar döviz kuru
  • Euro döviz kuru

Emniyet, akülü motorları topluyor

Adalar İlçe Emniyet Müdürlüğü, plakasız motorları bir bir topluyor. Emniyet Müdürü Murat Bingöl, ”Aşırı hız yapan bu araçlardan herkes şikayetçi. Bu duruma artık bir son vermek gerekiyordu” dedi.

Emniyet, akülü motorları topluyor

ADALAR GERÇEK / Başta Büyükada olmak üzere, ada caddeleri ve sokakları “akülü” denilen elektrikli motorlardan geçilmiyor. Aşırı hız yaptıkları için kimi zaman bir kaza haberiyle gündeme geliyor bu araçlar, kimi zaman trafikte yaşanan bir kavgayla…  Adalar İlçe Emniyet Müdürlüğü sorunu mercek altına aldı ve plakasız araçları toplamaya başladı.

Sabah saatlerinde Büyükada Çarşı’da plakasız araçları toplayan polis ekiplerinin operasyonları sürüyor. Konuyla ilgili gazetemize konuşan Adalar İlçe Emniyet Müdürü Murat Bingöl, “Adalılar akülü araçlardan rahatsız. Çünkü aşırı hız yapıyorlar ve her köşeden çıkıyorlar, kazalara neden oluyorlar. Bu duruma artık bir dur demek için araçları tek tek kontrol edip, plakasız olanları topluyoruz. Adaların huzuru için böyle olması gerekiyor” dedi.

Halktan gelen şikayetler ve artan kazalar üzerine, akülü sorununu defalarca gazetemiz sayfalarına taşımıştık. Ses kayıt cihazımı uzattığımız araç sahipleri, ulaşım için alternatif bir çözüm bulunduğu takdirde akülülerini bırakacaklarını söylemişlerdi.

 

Adalar İlçe Emniyet Müdürlüğü polis ekipleri, plakasız araçları topluyor.

 Etiketler: