• Dolar döviz kuru 5.3225
  • Euro döviz kuru 6.0532

GENÇLER: Benim 'cumhurbaşkanım' Muharrem İnce!

16 yıldır  iki dudak arasından çıkan sözle gelecekleri çalınan gençler “Artık Tamam!” diyor. 24 Haziran seçimlerine sayılı günler kala, objektiflerimizi Adalı gençlere çevirdik.

GENÇLER: Benim 'cumhurbaşkanım' Muharrem İnce!

ADALAR GERÇEK / Ülkemizde gençler barınma, sağlık, eğitim, istihdam gibi bir çok temel  yaşam haklarından yoksun bırakılıyor.  Özgürlük hakları da ellerinden alınan gençler okullarda, sokaklarda kendini ifade edemiyor, tek tip bir yaşama mahkum bırakılıyor... 16 yıldır  iki dudak arasından çıkan sözle gelecekleri çalınan gençler “Artık Tamam!” diyor.

24 Haziran seçimleri yaklaşırken, objektiflerimizi Adalı gençlere çevirdik.  

“Bir genç olarak  hayalinizdeki cumhurbaşkanı profili nasıl?” ve “Bir cumhurbaşkanından neler beklersiniz?” , “Sizin adayınız kim?” sorularını yönelttik.  

Bahar Çevik: Hayalimdeki aday belli bir kesime değil de her kesime cumhurbaşkanlığı yapmalı. Hakkaniyetli, adil, hak, hukuk, adalet bilen birisi olmalı. Çevreye, insana, hayvana sevgisi yoksa bile saygısı olmalı. Memleketin her karış toprağının altın olduğunun bilincinde olup SATMAMALI, PEŞKEŞ çekmemeli. Bu kişi  kesinlike Muharrem İnce. Benim adayım, benim cumhurbaşkanı muharrem İnce.

Cemil Şekerci: Yargıya karışmayan, yargının önünde durmayan, din ve siyaseti  aynı anda yapmayan  tarafsız bir cumhurbaşkanı isterim. Ekonomiyi düzeltecek bir cumhurbaşkanı. Tarım ve hayvancılık sektörünu canlandıracak, fabrikaları özelleştirmeyen ve yeni fabrikalar açarak istihdam sağlayacak, ülkemizde yaşayan ve gün geçtikçe çoğalan yabancı göçmen sorununu çözecek bir cumhurbaşkanı istiyorum. Benim adayım Muharrem İnce, diyorum.  

Sıla Düzgün: Bir cumhurbaşkanından cumhuriyete, demokrasiye, laikliğe, insan hak,hukuk ve adalete, dini  inanç ve bütün etik ve ahlaki değer ve düşüncelere son derece saygı beklerim. Vatanın bir karış toprağı ile vatandaşın bir damla kanını kendi kanı ve canından aziz bilen, Cumhuriyetimizi kuran Mustafa Kemal Atatürk gibi cumhuriyetin felsefesine her koşulda sahip çıkacak biri olmalı. Bu kişi Muharrem İncedir.  Benim adayım, benim cumhurbaşkanım İnce’dir.

Eylül Çevik: Demokrasiyi her alanda sağlayan, işçi haklarını önemseyen, insanı insan olarak gören, bölüştürücü zihniyete karşı olan, bilimsel eğitimden yana olan ve cumhuriyetin kazanımlarına sahip çıkan bir cumhurbaşkanı hayal ediyorum.  Muharrem ince benim adayım, benim cumhurbaşkanım diyorum.

Alıhan Aydın: Türkiye’nin sorunlarını çözecek bir cumhurbaşkanı istiyorum. Eğitim, sağlık, hukuk, adalet ülkenin en önemli sorunlarıdır. Bu sorunlar çözüldüğünde Türkiye yönünü Avrupa’ya çevirecektir. Böylece çağdaş uygarlığa büyük adımı yeniden atmış olacağız. Bunu yapacak kili de Muharrem İnce’dir.

“İNCE GÜLÜNCE, GÜZELLEŞİYOR DÜNYA”

Yeliz Doğan: Benim hayalimdeki cumhurbaşkanı diplomasız, toplumu mutsuz eden  biri değil, topluma huzur veren, emperyalizmin karşısında, mazlumun ve zayıfın yanında yer alan, ayrıştırıcı değil, birleştirici olan, 80 milyonu birbirinden ayırmayan, herkese eşit davranan, kadın haklarına saygı duyan gençlere öncelik tanıyan demokrasi yolunda ve Mustafa Kemal Atatürk ilkelerini saygı çerçevesinde yürütüp devam ettirebilen bir cumhurbaşkanıdır. Hayalimdeki cumhurbaşkanımın ülkesinde çocuklar ölmez,  kadınlar şiddete uğramaz,  gençler eğitimsiz ve işsiz kalmaz, din, dil, ırk ayrımı olmaz, toplum özgür, barış ve  huzur içinde yaşar. Haklarımızı savunmamıza izin veren bir cumhurbaşkanı olsun, konuşabilelim korkmayalım, sokaklarda karanlıkta rahat yürüyelim, şort giyebilelim özgür olalım. Biz istiyoruz ki, Cumhurbaşkanı ülkeyle ilgilensin insanlarla değil! Benim adayım Muharrem İnce diyebiliyorm çünkü bu niteliklere sahip olduğunu düşünüyorum! Muharrem ince benimde adayım! Bence Muharrem ince şuan herkesin adayıdır. İçtenliği ve sıcaklığı gülümsemesi ile bir çok insana umut veriyor.  Onu dinleyen herkesin yüzü gülüyor, konuşurken bile güzelleşiyor dünya.

                                                  Cumhuriyet Halk Partili Gençlerle konuştuk.

“BENİM CUMHURBAŞKANIM EĞİTİMLİ OLMALI”

Tanay Garip:  Ülkemizde gençlerin en büyük problemi geleceğini görememeleri.Ülkenin içinde bulunduğu durum gençleri fazlasıyla etkiliyor. Atanamayan öğretmenlerimiz intahara gidiyor. Kimse yarın ne olacağını bilmiyor. İş bulabilmek için AKP teşkilatlarına üye olmak lazım! Eskiden gençlerin spora ihtiyacı olduğunu  söylerdik ama artık spor  da lüks! Spor için  öncelikle sağlıklı beslenmek lazım ama ülkemizde gençler aç ve işsizken nasıl sağlıklı beslensin?

Bir genç olarak bir cumhurbaşkanından çok şey bekliyorum. Benim cumhurbaşkanımın  ekonomiyi iyi bilmesi lazım, siyasi bilgisi olması lazım, eğitimci olması lazım, yeri geldiğinde mitinginde zeybek, yeri geldiğinde köylüm ile göbek atması lazım. Benim cumhurbaşkanım yüzlerce korumayla gezmemesi lazım, mitinglerde bisiklet kullandı diye eleştirilmemesi lazım.

Baktığımız zaman Türkiye, tarımda, hayvancılıkta bir çok ülkeden iyi durumda ama tohumlarımızı bile yurt dışından getirtir hale geldik! Millilik, milletin malına ve refahına sahip çıkmakla olur. Bu ülkenin yeniden tarıma, fabrikalara ve üretime ihtiyacı var. Ben inanıyorum ki Muharrem İnce içtenliğiyle,halkın arasında oluşuyla bunların hepsini aşacak.

 

 

 

 

 

 

 

 HABERE YORUM YAZIN
Habere Ait Yorum Bulunmamaktadır....

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.