• Dolar döviz kuru
  • Euro döviz kuru

Tarihi garda okurlarıyla buluştular

Hakan Aytaç ve N. Oğuz Toklu “Tılsım: İstanbul” kitaplarını tarihi Haydarpaşa Tren Garı’nda okurları için imzaladılar.

Tarihi garda okurlarıyla buluştular

ADALAR GERÇEK / Kadıköy Belediyesi tarafından düzenlenen 9’uncu Kadıköy Kitap Günleri tarihi Haydarpaşa Tren Garı’nda devam ederken, yazarlar da fuarda kitaplarını okurları için imzalıyor. İmzacılar arasında “Tılsım: İstanbul” romanının genç yazarları Hakan Aytaç ve N. Oğuz Toklu da vardı.  AYA Kitap standında okurlarıyla buluşan Aytaç ve Toklu’dan bir imzalı kitabı da Adalar Gerçek Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Aysel Kılıç aldı.

Kılıç, Aytaç ve Toklu imza standında hem  “Tılsım: İstanbul” hem de tarihi gar üzerine sohbet ettiler. Aynı zamanda gazetemizin yazarı olan Hakan Aytaç,  tarihi bir garın peronlarında okurla buluşmanın önemine şu cümlelerle dikkat çekti:

“Anadolu’dan İstanbul’a gelenlerin ilk geldiği yer Haydarpaşa Tren Garı’ydı. Ama burası yangından sonra insansız bırakıldı, trenler bu gardan bir daha kalkmadı… Bu fuar aynı zamanda insanların, az da olsa, garla özlemini gidermesine vesile oluyor.  İnsanlar kitaplarını alıp, eskiden yolcu olarak bindikleri bu trenlerde okuyor. İlk imza etkinliğini burada, peronlarda gerçekleştirmek bizim için oldukça önemli.”

Gençlerden imzalı kitabını alan Kılıç, genç yazarlara  “bir romanı birlikte yazmanın duygusu"nu da sordu.

Kılıç’ın sorusunu Oğuz Toklu yanıtladı:

“Kolektif çalışmak oldukça keyifliydi.  Hakan’la dostluğumuz yıllara dayanıyor. Böyle olunca birlikte kitap yazmak hiç de zor olmadı. Her zaman olduğu gibi, yazarken de yan yana idik. Birlikte kütüphaneleri dolaşıp araştırmalar yaptık. Karakterler ve hikâyeler üzerine uzun uzun konuştuk.  Kurgusunu yaptık ve yazmaya başladık. Ben yazdım Hakan okudu; Hakan yazdı ben okudum. Birbirimizin eksikliklerimizi tamamladık… İlk kitabımızı birlikte çıkarmak güzel bir duygu.”

Tılsım: İstanbul'un yazarları Hakan Aytaç ve N. Oğuz Toklu'nun okurlarıyla bir imza günü de 10 Haziran  Cumartesi günü saat 17.00'da olacak.

 

 Etiketler: